Вирощування картоплі.

   В цьому році ми додаємо до списку наших діяльностей ще і картоплярство. Ми не розповідаємо про свої плани, а вже інформуємо про результати своїх робіт.

   Ми протестували різні сорти картоплі української і нідерландської селекції. Спробували вирощувати картоплю з грибоким обробітком ґрунту і без нього. З крапельним поливом, і без нього. З органічними добривами і без них. І що з цього вийшло? А ось що: різниця у врожайності картоплі від 160 центнерів/га до 740 ц/га! Неймовірна різниця. Перший показник 160 ц/га це при практично технології но-тіл, — висаджена картопля в мінімально оброблений ґрунт, без добрив, без жодного поливу, практично дикі умови. Ну і інша сторона, це оброблений ґрунт на глибину майже 0,5 м (!), з крапельним поливом, з додаванням органічних добрив (компост/перегній) і неймовірні 740 ц/га (!). Звісно і затрат на досягнення такого врожаю в рази більше ніж по першій технології… І все це в міжрядді нашого горіхоплідного саду, — тобто земля у нас використовується на всі 100%.

   Також ми відібрали сорти по смаковим якостям і вже на 2021 рік обрали 3 сорти які ми будемо вирощувати по середньозатратній технології. З нормальною обробкою ґрунту, з додаванням органічних добрив та помірним поливом (бо в нашій місцевості вода-золото), і ми сподіваємося що витрати і врожай буде на «золотій середині», і ми зможемо по нормальним цінам поставляти органічну і якісну картоплю в свої фермерські магазинчики «Деївська лавка», магазини і ресторани наших партнерів.  

   Щодо цьогорічного врожаю, то наразі всю картоплю ми реалізуємо під замовлення. Фасовану в поліпропіленових овочевих мішках по 25, 10 і 2.5 кг. Це для нас новий бізнес, і все на стадії тестування та відпрацювання технологій вирощування, фасування, підбору зручної тари і т.д.

   Наразі, картопля нашого вирощування продається тільки в «Деївській лавці» на ринку Ново-Іванівка (м. Кременчук) і на самому господарстві «Деївська олійниця» (с. Садки). Точні адреси дивіться в Контактах. Дякуємо за увагу.