Головна / Новини / На півдні України діятиме програма з промислового вирощування мигдалю

На півдні України діятиме програма з промислового вирощування мигдалю

На півдні України діятиме програма з промислового вирощування мигдалю

З урахуванням зміни клімату в Україні стало об’єктивною реальністю створення промислових мигдалевих садів. Такої думки Геннадій Юдін, віце-президент Української горіхової асоціації.

Зокрема, він звертає увагу, що в Україні зросла кількість днів з надзвичайно високими температурами, так званими «хвилями тепла», коли температура повітря вдень перевищує 30-35 °С, зниженням вологості тощо.

«Підвищення температури на 1 °С зрушує кордон агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. Тому фактично кліматичні зони змістилася на цілих 200 км (за даними Укргідрометцентру). Звичайно, це не означає, що в наших широтах будуть скоро рости Пальми, оливкові дерева або кактуси. Однак, 30 років тому на Херсонщиніпосушливих днів було 30-40, а зараз — 60-70», — пише Юдін у Facebook-спільноті.

За його словами, асоціацією практично здійснений запуск реалізації нової програми по розвитку промислового вирощуванння мигдалю в південних регіонах України.

Нею завідує керівник Одеського обласного відділення ВГО «Українська горіхова асоціація» Василь Бабанський.

Також зазначає, що свого часу на базі Нікітського ботсаду проводилася велика робота по селекції мигдалю. Накопичено достатній досвід з вирощування в посушливих районах України. Але у зв’язку з тимчасовою окупацією Криму, на жаль, в реєстрі сортів України не залишилося жодного сорту мигдалю того часу.

Нова програма використовуватиме прогресивні сорти та досвід Молдови та Криму.

«Сьогодні проходять держреєстрацію кілька нових перспективних сортів мигдалю. Для подальших досліджень ці сорти також висаджені на півночі Харківської та в центрі Дніпропетровської областей», — пише Юдін.

Такод два роки тому організований перший розплідник по вирощуванню промислових саджанців мигдалю в Україні на базі СФГ імені академіка Унанова в Балтському районі Одеської області.