Головна / Новини / Відвідали семінар в Полтаві

Відвідали семінар в Полтаві

Відвідали семінар в Полтаві

Сьогодні в облдержадміністрації за участю директора Департаменту економічного розвитку ОДА Олени Адамович пройшов обласний семінар з питань розвитку органічного сільськогосподарського ринку. Організатором заходу виступив інститут органічного сільського господарства (FіBL, Швейцарія).

– Безумовно виробництво органічної сільськогосподарської продукції є перспективним, – зазначила Олена Адамович звертаючись до присутніх.– Ініціативи президента України Віктора Януковича направлені в тому числі і на забезпечення населення якісними продуктами харчування. Тому ми ретельно вивчатимемо досвід Чернігівської, Одеської, Київської та Закарпатської областей, чиї «органічні кошики» представлені на сьогоднішньому семінарі.

Учасники зібрання, серед іншого, обговорили досвід інших країн щодо створення органічного виробництва, можливі ринки збуту продукції для Полтавщини. Представники дослідного інституту сільського господарства (FiDL) Швейцарія ознайомили присутніх з технічним проектом розвитку органічного ринку в Україні до якого може долучитися й Полтавська область.

- Основна мета нашого семінару розповісти про міжнародний досвід розвитку органічного сільськогосподарського ринку, – повідомила журналістів менеджер проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» FіBL Наталія Прокопчук, – роз’яснити особливості законодавства в цій сфері та познайомити виробників органічної продукції та представників влади. Також ми представляємо органічну продукцію яка вже є на поличках українських магазинів: борошно, крупу, сиропи, ковбасу і т.д.

За словами Наталії Прокопчук, на Полтавщині є три виробники органічної продукції – «Агроекологія» та «Кварк». ТОВ «Діамант» стоїть на шляху сертифікації. Вона також висловила сподівання, що після проведеного семінару кількість таких підприємств у Полтавській області зросте втричі.